ריצוף גינה

תוכן העניינים

ריצוף גינההגינה היא אחד האזורים הנפלאים והאהובים עלינו ביותר (אם היא מסודרת כמובן). בעוד חלק מהאנשים משאירים את הגינה שלהם עם אדמה או צמחיה לא מסודרת, אחרים מעדיפים גינה אסתטית ומסודרת עד לפרט הקטן ביותר. 

הדשא ממוקם היכן שהוא צריך להיות, הצמחים במקום שלהם ויש גם שטח המיועד לישיבה, שבילים וכניסה לבית שכל אלה יהיו ככל הנראה מרוצפים. 

בחירת ריצוף גינה הוא לא כזה פשוט בעיקר בשל המגוון הרחב ואינספור אפשרויות הריצוף השונות. לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות ולכן כדאי לשקול היטב איזה סוג ריצוף לגינה תבחרו.

אילו אופציות של ריצוף לגינה קיימות?

אנו ב- Tands, יודעים שיש מגוון של אופציות ריצוף גינה שתוכלו לבחור מבניהם ואנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר. אבנים משתלבות מיודעות לריצוף חוץ ומתאימות לגינות רבות ושבילים שונים. 

הן מגיעות במגוון צבעים, קל לבצע את ההתקנה שלהם והן מחוספסות ולא מחליקות. מדובר בריצוף לא יקר ועם מגוון אפשרויות עיצוב אולם צמחייה ועשבים יכולים לצוץ מבין האבנים וצריך להתקין אותו בצורה נכונה כדי שלא ישקע. 

אפשרות נוספת היא באמצעות בטון מוטבע. משטח גדול של ריצוף 60 על 120 לפחות עם בטון עליו מוטבע בטכנולוגיה מתקדמת טקסטורות או עיטורים מיוחדים בהתאם לטעם שלכם. מחיר סביר ויישום פשוט יחסית בשטח. 

החיסרון הוא שהוא מצריך תחזוקה וקשה לבצע בו נקודות תיקון מבלי לפגוע במשטח. אריחים קרמיים שלרוב יהיו מגרניט פורצלן הנחשבים לנפוצים ביותר בריצוף חוץ. 

מספקים מראה יוקרתי, מהודר ויפיפה. נחשבים ליקרים יותר אך אינם מצריכים תחזוקה, קל מאוד לנקות אותם ויש מגוון רחב של עיצובים לבחור מהם. החיסרון שלהם הוא אי עמידות בפני דברים כבדים העשויים לגרום לשבירת האריח.

כמה עולה לי ריצוף גינה?

המחירים מתחילים מ100 שח למ"ר ויכולים להגיע גם למאות שקלים למ"ר. זה תלוי כמובן בסוג הריצוף שאתם בוחרים, בכמות הנדרשת, האם אתם רק קונים את האריחים או גם זקוקים לאיש מקצוע שיבצע את ההתקנה וכו'.

האם ריצוף גינה דורש תחזוקה מיוחדת?

זה תלוי בסוג הריצוף שתבחרו. בטון מוחלק או מוטבע למשל ידרוש מכם למרוח עליו סילר אחת לכמה זמן המעניק את המראה המבריק וגם שומר מפנים מזיקים שונים ועוד. אריחים קרמיים לרוב לא יידרשו תחזוקה מיוחדת. אבנים משתלבות כן עשויות לדרוש תחזוקה.

מה קורה במקרה שריצוף נשבר וצריך לתקן? האם צריך להחליף את כל הריצוף?

גם זה תלוי בסוג הריצוף שתבחרו. בעוד אבנים משתלבות תוכלו למצוא בכל מקום, הרי שבמקרה של שבירת אבן ניתן להחליפה יחסית בקלות. כאשר מדובר בבטון מוטבע למשל זה יהיה קשה יותר לבצע את התיקון ואילו בנושא אריחים קרמיים זה תלוי אם תמצאו את אותם אריחים בדיוק.

סרטון בנושא ריצוף גינה

אנחנו כאן בשבילך